niedziela, 7 kwietnia 2013

Klubowe Mistrzostwa Śląska – KINDER + SPORT – mini siatkówka chłopców


Uczniowie klasy sportowej naszej szkoły uczestniczą w klubowych rozgrywkach jako TS Volley Rybnik w mini siatkówce (czwórki) o Mistrzostwo Śląska – Kinder + Sport – 2013.

Rozgrywki rozpoczęły się 11 listopada zeszłego roku rundą eliminacyjną. Uczestniczyło w nich 25 drużyn z śląskich klubów piłki siatkowej.

Młodzi siatkarze z TS Volley Rybnik (SP 18) w I rundzie spisali się znakomicie nie przegrywając nawet jednego spotkania. W drugim etapie zawodnicy z Rybnika po bardzo dobrym turnieju zapewnili sobie awans do III rundy i tym samym znaleźli się w gronie 12 najlepszych drużyn na Śląsku.

W kwietniu młodych siatkarzy czeka bardzo ważny turniej, który może im dać awans do pierwszej ósemki na Śląsku. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku ich starsi koledzy, którzy dziś uczęszczają do klasy sportowej gimnazjalnej pod patronatem TS Volley Rybnik, zdobyli brązowy medal Mistrzostw Śląska oraz w barażach makroregionu zapewnili sobie awans do Mistrzostw Polski w Zabrzu.

Życzymy powodzenia w walce o kolejne  sukcesy.

Skład zespołu: Paweł Fulbiszewski, Damian Porczyk, Mikołaj Walisiak, Damian Grabiński, Wojciech Niestrój, Szymon Podgórny.

Piotr Sikora