niedziela, 7 kwietnia 2013

Turniej Finałowy w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych


W sobotę 16 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbył się Turniej Finałowy w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych. Turniej ten kończył rozgrywki miejskie, trwające od listopada 2012r.

W rozgrywkach miejskich udział wzięło 18 rybnickich szkół. Poziom rozgrywek wzrasta z każdym rokiem, dlatego zainteresowanie siatkówką w naszym mieście ciągle rośnie. Po długotrwałych eliminacjach zostały wyłonione 4 najlepsze rybnickie zespoły, które zmierzyły się w turnieju finałowym. (SP 18, SP 24, SP 26, SP 27). Nasi chłopcy wygrywając w meczu półfinałowym 2:0 z SP 26, zapewnili sobie udział w meczu finałowym i walkę o I miejsce.


Mecz finałowy, rozegrany z SP 24, był bardzo emocjonujący, ale „Osiemnastka” nie dała szans zaprzyjaźnionej szkole z Popielowa na zdobycie nawet jednego seta, wygrywając całe spotkanie 2:0.

Należy wspomnieć, że 18-nastka od początku całych rozgrywek tego sezonu nie przegrała ani jednego meczu. Należy również przypomnieć, iż uczniowie z SP18 zdobyli już 6 tytuł Mistrza Rybnika począwszy od 2006 roku.

Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności chłopcom z naszej szkoły, którzy trenują bardzo solidnie i z bardzo dużym zaangażowaniem.

Teraz nasi chłopcy przygotowują się do zawodów rejonowych (z mistrzem Żor). Życzymy im powodzenia w dalszych rozgrywkach szkolnych i klubowych.

Wyniki turnieju chłopców przedstawiają się następująco:
  1. miejsce SP18 (BOGUSZOWICE)
  2. miejsce SP 24 (POPIELÓW)
  3. miejsce SP 26 (NIEWIADOM)
  4. miejsce SP 27 (CHWAŁĘCICE)

ZESPÓŁ SP 18: PAWEŁ FULBISZEWSKI, MIKOŁAJ WALISIAK, WOJCIECH NIESTRÓJ, DAMIAN PORCZYK, ZBIGNIEW WANTOWSKI, SZYMON PODGÓRNY, DAMIAN GRABIŃSKI, SZYMON MIŚKIEWICZ, ANDRZEJ BRUDZYŃSKI, DANIEL SAŁACIŃSKI,

Piotr Sikora