środa, 23 kwietnia 2014

Pierwsza Pomoc - mamy się czym chwalić

 Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Umiem pomagać”

W dniu 3 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs otwarty dla uczniów klas IV-VI z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Był on zorganizowany przez Szkolne Koło PCK i stanowił eliminacje do Konkursu Wojewódzkiego. Uczniowie rozwiązywali podczas zmagań test zawierający 25 pytań zamkniętych i otwartych oraz wykonywali zadania praktyczne. A oto wyniki:

1 miejsce - Julia Cichocka kl. 6a

2 miejsce - Nikola Sołowska kl. 5s
3 miejsce - Alicja Dziopa kl. 5c
wyróżnienie - Emilia Kasperczyk kl. 4a

wyróżnienie - Julia Ziętek kl. 5s

VI Wojewódzki Konkurs
Pierwszej Pomocy "ZPD - Zatrzymaj się, pomyśl, działaj"

W konkursie tym, który odbył się 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu, wystartowała nasza uczennica Julia Cichocka z klasy 6a.

Podczas testu i zadań praktycznych pokonała 10 przeciwników m.in. z Gliwic, Rydułtów, Wodzisławia, zajmując II miejsce i zdobywając dla szkoły puchar, a dla siebie nagrodę w postaci profesjonalnej apteczki.

Julia, poza udzieleniem odpowiedzi na 30 pytań, musiała prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz opatrzenie i ustabilizowanie ręki na temblaku z chusty trójkątnej.

Do konkursu przygotowywała się na zajęciach Szkolnego Koła PCK pod opieką p. Elżbiety Bastek-Brudzyńskiej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Szkolne Koło PCK zaprasza!

Opiekun Szkolnego Koła PCK p. Elżbieta Bastek-Brudzyńska zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą przed wakacjami poznać podstawowe zasady udzielania Pierwszej Pomocy i znaleźć nowych kolegów na zajęcia Szkolnego Koła PCK we wtorki o godzinie 16:00 w sali 4.

Nie ma znaczenia, do której chodzisz klasy!

U nas wszyscy są przyjaciółmi! Czekamy na Ciebie!