czwartek, 12 czerwca 2014

Spotkanie z pisarką Joanną Olech

20 maja 2014 roku pisarka Joanna Olech, autorka „Dynastii Miziołków” i innych książek dla młodzieży była gościem Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku w ramach akcji „Tydzień Bibliotek 2014”. Z pisarką spotkali się uczniowie klas 4c, 5s oraz panie: Małgorzata Pydych i Jolanta Niebrzydowska.

Joanna Olech przekonywała dzieci, że każdy, niezależnie od wykształcenia i wykonywanego zawodu, może zostać pisarzem. Opowiedziała dzieciom, jak powstała jej pierwsza książka, a następnie przeczytała fragmenty swoich utworów. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści pisarki oraz fragmentów „Dynastii Miziołków”. Powieści autorki z humorem i błyskotliwością z wieloma kolokwializmami opisują przygody i perypetie Miziołka oraz jego zabawnej rodzinki, czyli Mamiszona, Papiszona, Kaszydła i Małego Potwora – bohaterów debiutu literackiego pisarki.


Atrakcją spotkania były zabawy i konkursy zaproponowane przez Joannę Olech, w których dzieci chętnie brały udział, a za swoje odpowiedzi nagradzane były cukierkami.

Joanna Olech ujęła wszystkich swoim niezwykłym urokiem i nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Podczas spotkania była możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografu autorki czy pamiątkowej dedykacji.