czwartek, 6 listopada 2014

Uroczyste obchody pięćdziesięciolecia szkoły

Na dzień 14 października 2014 r. - Dzień Edukacji Narodowej - przypadły główne obchody jubileuszu pięćdziesięciolecia naszej szkoły. Świętowanie rozpoczęła Msza Św. w kościele pod wezwaniem Św. Barbary w Rybniku-Boguszowicach. Następnie wesołe przedszkolaki z Przedszkola nr 19 przeprowadziły wszystkich w kolorowym pochodzie do Domu Kultury na uroczystą akademię, na którą przybyli obecni i byli pracownicy SP18, uczniowie i wielu znamienitych zaproszonych gości.


W pierwszej części, tej oficjalnej, wyświetlony został film traktujący o dziejach naszej szkoły, dyrektor szkoły pan Roman Pinoczek wręczył wyróżniającym się pracownikom Nagrody Dyrektora, a następnie ogłosił, że Prezydent Miasta Rybnika, pan Adam Fudali, otrzymał honorowy tytuł "Przyjaciela szkoły". Pod nieobecność Prezydenta Miasta statuetkę odebrała jego zastępczyni pani Joanna Kryszczyszyn. Ważnym momentem było też wręczenie bukietu kwiatów żonie pierwszego dyrektora szkoły Jakuba Paszkiewicza.


Część artystyczna to było wspaniałe widowisko. Była muzyka, tańce, śpiewy, był teatrzyk "Fik Mik", pokazy sportowe i były niesamowite efekty specjalne: dymy, światła i dźwięki ilustrujące to, co działo się na scenie.


Wszystko to możecie zobaczyć na bogatym materiale fotograficznym zamieszczonym poniżej.