niedziela, 18 stycznia 2015

Szkolne jasełka


W dniu 19 grudnia 2014 roku odbyły się jasełka, które przygotowali uczniowie klas 1-3. O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się uczniowie, grono pedagogiczne oraz rodzice i dziadkowie, i doświadczyli czegoś co niewątpliwie było wydarzeniem. W przepięknej, przygotowanej z pietyzmem świątecznej scenografii już na wstępie mogli wczuć się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Chwilę później, w cieniu palm kolejno pojawiały się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat. To jednak wspaniała gra aktorska dzieci, ich świąteczna narracja oraz kostiumy nadały przedstawieniu szczególny charakter. To w wykonaniu "maluczkich" Jasełka pokazały jak głębokim przeżyciem mogą być święta Bożego Narodzenia, i jak ciągle na nowo można odkrywać narodzenie Jezusa.

Wydarzenie jakim były Nasze Jasełka nie tylko więc były próbą odtworzenia historii Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim dały nam (publiczności) okazję do refleksji i zadumy nad świętami bożonarodzeniowymi.

Przedstawienie nie miałoby prawdopodobnie swojej siły bez talentów reżyserskich, scenograficznych, organizacyjnych i zaangażowania oraz wytrwałości w pracy z najmłodszymi aktorami pani Barbary Zalas, Jagny Clemens oraz Aliny Molendy – za co serdecznie dziękujemy.

Nie można również zapomnieć o uczniach. Byli najważniejszym elementem tej konstelacji: nasi mali aktorzy, którzy sumiennie i wytrwale dążyli do zrealizowania przedsięwzięcia, którego wynikiem były Jasełka - wydarzenie które pokazało jak wspaniałe i utalentowane dzieci tworzą społeczność naszego zespołu. Na koniec zasłużenie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami przez pana Dyrektora Romana Pinoczka, no i oczywiście gromkimi brawami.

Szkoda, że Boże Narodzenie, święto pełne miłości i zrozumienia jest tylko raz w roku.

Foto relacja z wydarzenia poniżej.