piątek, 3 kwietnia 2015

Akcja "My Nie Gryziemy"


W ostatnich dniach kalendarzowej zimy, a dokładniej 19 i 20 marca br. na prywatnej działce pani Kristof znajdującej się obok Boguszowickiej Pętli przy ul. Patriotów w Rybniku, uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „My Nie Gryziemy”. Zajęcia edukacyjne odbywały się w nietypowym i rzadko spotykanym na polskich drogach, a bardzo atrakcyjnym dla dzieci, mobilnym punkcie szkoleniowym – w ciężarówce marki Freightliner.

Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami. Uczestnicy spotkania uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania: jak uniknąć pogryzień, jak prawidłowo żywić pupila, jak być odpowiedzialnym opiekunem itp. W zajęciach uczestniczyli psi behawioryści, dogoterapeuci, trenerzy schroniska, a także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, którzy zaznajomili uczniów z ich codzienną pracą oraz policyjnym sprzętem. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z psem policyjnym oraz zwiedzenie policyjnego pojazdu.
 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia: Fundacji Ewy Naworol, wszystkim sponsorom oraz partnerom Fundacji, Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku, a także Państwu Emilii i Henrykowi Kristof, Radnemu Miasta Rybnika panu Mariuszowi Wiśniewskiemu oraz pani Alinie Molendzie.