czwartek, 7 maja 2015

To była zabawa!!!

5 maja br. w naszej szkole odbył się festyn jubileuszowy zorganizowany w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia szkoły. Atrakcji wystarczyło dla każdego uczestnika uroczystości. Pojawiły się stoiska z wypiekami przygotowanymi przez mamy uczniów, grill, smaczna zupa gulaszowa, dalej kusiła trampolina, paintball, szczudlarze, warsztaty z białej wikliny. Atrakcyjny dla dzieci okazał się kącik kosmetyczny, w którym można było pomalować swoją buzię w różne ciekawe wzory. Najmłodsi rywalizowali w konkurencji najdłuższego lotu modelu szybowca, brali udział w grach i zabawach ruchowych oraz zabawach z chustą klanza. Na boisku odbywały się rozgrywki sportowe – siatkówka, ringo, piłka nożna, pokaz ju-jitsu. Nie brakowało innych atrakcji tj. pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz motocykla żużlowego oraz Straży Pożarnej z Gotartowic. Ze sceny rozlegały się melodie znanych i lubianych piosenek, a to jeszcze nie wszystko… 

Potem była część artystyczna w wykonaniu naszych przedszkolaków, uczniów i absolwentów szkoły, dodatkowo na scenie pojawiły się: grupa taneczna Synchro, Brygada Anielska, 7 Gromada Zuchowa „Przyjaciele słońca” oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gotartowic. Na korytarzach szkolnych można było obejrzeć piękną wystawę: stare ławki, pamiątki, prace uczniów, zdjęcia i ciekawostki zebrane przez 50 lat, spowodowały, że wielu gości odnalazło tam cząstkę swojego dzieciństwa. W końcu wielkie emocje wzbudziło wręczenie nagród za udział w rozgrywkach sportowych, a w szczególności nagroda za pierwsze miejsce w turnieju sportowym o Puchar Dyrektora Szkoły, jak również emocje w losowaniu nagród w loterii fantowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego święta.


Poniżej prezentujemy sporo zdjęć z przebiegu festynu.