piątek, 3 lipca 2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15


26 czerwca zadzwonił dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Rybniku ostatni dzwonek. Tym dzwonkiem zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015.

Dla wszystkich klas dzień ten rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w kościele św. Barbary w Rybniku. Potem uczniowie przeszli do szkoły. Na sali gimnastycznej Samorząd Uczniowski przygotował uroczyste pożegnania.

Najpierw pożegnaliśmy nasze maluszki, czyli klasy 1. Był krótki program artystyczny - swym śpiewem w klimat wakacji wprowadziła nas Zuzanna Sadanowicz, a Patrycja Mikisik swą poezją dziękowała za trud pracy nauczycielom. Potem było przemówienie Pana Dyrektora szkoły Romana Pinoczka oraz wręczanie świadectw, dyplomów i nagród najlepszym absolwentom. Przyszła również kolej na podziękowania dla rodziców. Na zakończenie wszyscy wykonali hymn szkoły „Nasza 18” i goście opuścili salę a uczniowie udali się do klas z wychowawcami. Uroczystości dla klas 2-5 przebiegały według podobnego scenariusza. Jedynie część artystyczna została wzbogacona o wiersze w wykonaniu Macieja Sówki oraz Weroniki Fitał. 


Wreszcie przyszedł czas na klasy 6 dla których to spotkanie było ostatnią uroczystością w naszej szkole. Po uroczystym ślubowaniu oraz przekazaniu symboli szkoły nastąpiła część artystyczna w wykonaniu 6a. Scenariusz oparto na "fikcyjnych" wydarzeniach i osobach z życia szkoły wg pomysłu pani Katarzyny Kuczery-Wity. Był to bardzo udany pastisz życia szkoły wzbogacony piosenkami w wykonaniu Julii Rusin, Emilii Erdmann oraz Martyny Kuczok. Wszyscy byli pod wrażeniem. Brawo dla naszych artystów! Macho, Samochwała i cała trupa pokazała niezwykły kunszt aktorski. Potem było przemówienie, wręczanie wyróżnień najlepszym absolwentom, uściśnięcie dłoni przez Pana Dyrektora i przejście do klas po świadectwa.

26 czerwca 2015 r. był dla nas niewątpliwie jednym z takich dni, które pozostają w pamięci na zawsze: były uściski, no i poleciała niejedna łza. A to wszystko zakończyliśmy tymi słowami:
"Upływa szybko życie, jak potok płynie czas" - ani się nie obejrzeliśmy a czas się pożegnać. Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o naszej szkole. Nie mówimy "Żegnajcie!", mówimy "Do widzenia!" Pamiętajcie słowa poety: "Najpiękniejsze są dni, których nie znamy. Najpiękniejsze są dni, które przed nami". Życzymy Wam powodzenia w dalszej edukacji.

Tak zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. No i wreszcie wakacje!!