środa, 9 września 2015

Witaj Szkoło!!!Kiedy biegłam dziś do szkoły, wśród obłoków żurawie krzyczały, 
Które lecąc długim kluczem Polskę opuszczały. 
Z miejskich klombów zwiędłe kwiaty zbierano do wora, 
Znak niechybny, że do ławek już powrócić pora.
Te słowa usłyszeli uczniowie, którzy przestąpili progi naszej szkoły w dniu 1 września 2015 rozpoczynając nowy rok szkolny. Uroczyste spotkanie poprzedziła Msza Święta w Kościele św. Barbary. Następnie uczniowie przeszli do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na placu szkolnym powitano pierwszaków, a na 2 piętrze nastąpiła inauguracja roku szkolnego dla klas 5 i 6.

Powitaniem pierwszaków – a możemy pochwalić się 7 nowymi klasami w zespole zajął się pan Dyrektor Roman Pinoczek. Po krótkim, pełnym radości oraz humoru wprowadzeniu i sprawdzeniu obecności, każdy pierwszaczek otrzymał róg obfitości w końcu po to się idzie do klasy 1. Później nowi uczniowie poznali swoje wychowawczynie i sformowali swoje nowe klasy. Pomagali im w tym starsi koledzy oraz koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Potem wszystkie dzieci z klas pierwszych przeszły do klas na swoja pierwszą lekcję z wychowawcą. Odważnym pierwszakom towarzyszyli oczywiście rodzice. Emocjom nie było końca.

Uroczystość na 2 piętrze rozpoczął Samorząd Szkolny. Po ceremoniale nastąpiła krótka akademia. Patrycja Miksik, Milena Mielniczek oraz Julia Rusin powitały uczniów wierszem, a szkołę powitała piosenką ‘Znowu do szkoły’ Martyna Kuczok. Akademię prowadziła Martyna Jagodzińska oraz Martyna Hulin. Jak zwykle towarzyszyła ich występom moc emocji i gromkie brawa.

Potem uczniów oraz gości serdecznie powitała pani Dyrektor Bożena Zimończyk
–  jak zwykle klasyka z nutką szyku i elegancji. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Uroczystości dla klas 2, 3 i 4 o 10:00 i 11:30 poprowadziła pani Dyrektor Grażyna Prus
serce i dusza szkoły. Życzyła wszystkim uczniom dużo radości, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. No i potem wszyscy ruszyli do poszczególnych klas z wychowawcami.

Dla pierwszaków ten rok to zupełnie nowa przygoda a dla starszych uczniów to kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy, czas kolejnych doświadczeń i odkrywania siebie. Wykorzystajmy go.


Sukcesów w nowym roku szkolnym!!!