środa, 25 listopada 2015

XII Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

W dniu 10.11.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Rybniku odbył się XII Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Został on zorganizowany dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Patronat nad tym konkursem objęli: MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Szkoła Podstawowa nr 11 w Rybniku.

Celem konkursu było kształtowanie patriotycznych postaw dzieci i młodzieży poprzez upowszechnienie pieśni związanych z dziejami narodu polskiego, podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, aktywizacja życia muzycznego w środowiskach szkolnych oraz rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży.

Do konkursu mogli przystąpić soliści oraz duety. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie jednej pieśni o charakterze patriotycznym. W konkursie wzięło udział 34 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Z naszej szkoły do konkursu tego przystąpiły trzy solistki: Emilia Erdmann z klasy Vc, Julia Rusin z klasy Va oraz Klaudia Tudzież z klasy VIb.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy wykonawcy wyjątkowo utalentowani. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, a Emilia Erdmann zdobyła wyróżnienie. Konkurs stanowił bardzo dobrą okazję do zdobycia cennego doświadczenia. Wszyscy jego uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

opracowała:

Małgorzata Pollok-Studnik