sobota, 10 września 2016

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Żegnamy lasy, łąki i pole.
Jutro, pojutrze będziemy w szkole.
Żegnamy góry, żegnamy morze.
Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.
Piękne jest lato, miłe, wesołe.
Lecz dziś z radością witamy szkołę.
 
1 września naszą szkołę wypełnił gwar uradowanych i wypoczętych dzieci, rodziców i grona pedagogicznego. O godzinie 9:00 powitał pan dyrektor Roman Pinoczek uczniów klas pierwszych. Po krótkim, pełnym humoru i prezentów wprowadzeniu, oraz sprawdzeniu obecności, odśpiewano hymn narodowy. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, rozpoczynające się od słów: "Ja, najmłodszy uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 18 im. Jana Brzechwy w Rybniku, ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły"... Potem nastąpiło chyba to najważniejsze przeżycie dla każdego pierwszaka - moment pasowania na ucznia, chwila kiedy pan dyrektor ze swym magicznym piórem wypowiedział historyczne "Dziewczęta i chłopcy z klasy A i B pasuje Was na uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Rybniku". No i wreszcie ruszyła "pierwszakowa" lokomotywa. Pociąg prowadził pierwszy maszynista szkoły pan dyrektor, w wagonach siedziały pierwszaki, a zawiadowcą był rodzic. Ale była zabawa!! Były jeszcze oczywiście podziękowania dla zebranych, brawa dla pasażerów, no i zasłużone dla prowadzącego.
Inaugurację roku szkolnego dla klas dla klas od 2 do 6 prowadziły panie wicedyrektorki, życząc wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. No i potem wszyscy ruszyli do poszczególnych klas z wychowawcami na swoją pierwszą lekcje w tym roku szkolnym.
Dla pierwszaków ten dzień to początek, nowej pięknej przygody. Dla starszych to kolejny etap odkrywania nieznanego. Nie zmarnujmy go. Sukcesów w nowym roku szkolnym.